X-Treme RPG Macedonia Forum
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Видете ги мислењата без одговор
 Форум ТемиМислења
Последно мислење

X-TREME ПРАВИЛА, ПРОБЛЕМИ ФОРУМ/СЕРВЕР

 
Нема нови мислења

Извесрување!

Тука ке ве известуваме за сите новости на серверот
00
Нема нови мислења

Support

Секој проблем што го имате на серверот пријавете го тука!
00

X-Treme Role-Play Gaming!

 

Role-Play Gaming (RPG)

 
.Нема нови мислења

Новости

Случувања на сервер и интересни работи
00
.Нема нови мислења

RolePlay Дискусија

Тука може да дискутирате во врска со RolePlay.
00
.Нема нови мислења

RolePlay правила

Тука ке ги најдете сите RolePlay правила.
00
.Нема нови мислења

RolePlay правила

Тука ке ги најдете сите RolePlay правила.
00
.Нема нови мислења

Евенти

Известувања кога има евенти
00

X-TREME™

 

Пофалби и Поплаки од Админи/Гејммастери

 
..Нема нови мислења
Поплаки од Админи
Доколку некој админ не ги почитува правилата пријавете го тука.
00
..Нема нови мислења
Пофалби на Админи
Тука може да пофалите некој админ
00
..Нема нови мислења
Поплаки од Гејммастери
Тука може да се жалите од Гејм мастери ако имате доказ против нив.
00
..Нема нови мислења
Фофалби на Гејммастери
Тука може да пофалите некој Гејммастер.
00

ОПШТО

 
Нема нови мислења

Помош!

Доколку ви е потребна помош може да побарате тука
00
Нема нови мислења

Главен Чет

Тука пишувате се и сешто во врска со ова игра
00
Нема нови мислења

Идеи и Предлози

Тука може да ни предложите некоја идеја
00
Нема нови мислења

Представете се

Напишете нешто повеќе за вас
00
Нема нови мислења

Пријава на багови

Пријавете го секој буг што ке го видите на сервер и добијте награда
00
Нема нови мислења

Купувам/Продавам

Пријавете го секој буг што ке го видите на сервер и добијте награда
00
Нема нови мислења

Галерија

Тука може да ставате слики,видео од сервер.
00

КРШЕЊЕ ПРАВИЛА

 
Нема нови мислења

Кршење Правила

Кршење ПравилаДоколку некој играч крши правила на сервер пријавете го тука
00
Нема нови мислења

Опомени!

Опомени!Сите играчи кој добијат опомена на сервер (5 опомени = бан)
00
Нема нови мислења

Банирани

БанираниСите банирани играчи на сервер ке ги најдете тука заедно со причината за бан
00

X-TREME Oрганизациибанди/мафии

 

Повеќе за Орг/банди/мафии/Агенции

 
.Нема нови мислења

Пријави за Лидери

00
.Нема нови мислења

Жалби од Лидери

Доколку имате жалба против некој лидер може тука да се пожалите
00
.Нема нови мислења

Пофалби на Лидери

Тука можете да пофалите некој Лидер
00
.Нема нови мислења

Отсуство на лидери

Тука Лидерите пријавуваат отсуство
00

Организации/мафии/банди/Агенции

 
.Нема нови мислења

Организации

Тука ке ги најдете сите организации што се на сервер.
00
.Нема нови мислења

Банди

Тука можете да ги најдете сите Банди што се на сервер
00
.Нема нови мислења

Мафии

Тука ке ги најдете сите мафии на сервер.
00
.Нема нови мислења

Агенции

Сите агенции на сервер,илегални и легални ке ги најдете тука.
00

X-TREME™ Забава

 

Досадно ви е? Еве еден борд за разговарање!

 

Градови во Р.Македонија

 
..Нема нови мислења
Куманово
00
..Нема нови мислења
Скопје
00
..Нема нови мислења
Кочани
00
..Нема нови мислења
Кавадарци
00
..Нема нови мислења
Струмица
00
..Нема нови мислења
Штип
00
..Нема нови мислења
Велес
00
..Нема нови мислења
Тетово
00
..Нема нови мислења
Охрид
00
..Нема нови мислења
Прилеп
00
..Нема нови мислења
Радовиш
00
..Нема нови мислења
Дебар
00
..Нема нови мислења
Дојран
00

Multimedia и Download

 
..Нема нови мислења
Download
Тука може да пронајдете линк за некој програм
00
..Нема нови мислења
Барам
Доколку ви е потребен некој програм а неможете да го пронајдете тука може да побарате доколку знаеме ке ви помогнеме
00

Хумор

 
..Нема нови мислења
Вицови
Напишете некој виц
00
..Нема нови мислења
Видео
Објавете некое смешно видео
00
..Нема нови мислења
Слики
Објавете некоја смешна фотографија
00

Филмови и Серии

 
..Нема нови мислења
Барам
00
..Нема нови мислења
Download
00

Игри

 
..Нема нови мислења
Download
00
..Нема нови мислења
Барам
00
Sa-Mp Forum Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 0 мислења
Постојат b>2 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е BOBO
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 4 во Саб 11 Фед - 11:16:47

Регистрирани членови: Никој
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Moderators ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен